ameco

CLIMATE OFFICE

Poczuj się w biurze jak na łonie natury

Poziom hałasu, jakość powietrza, temperatura i wilgotność względna w pomieszczeniu – wskaźniki te poprawiają się, gdy w biurze zastosujemy rośliny, wodę i materiały akustycznie efektywne.

Dobre samopoczucie i motywacja w miejscu pracy to ważne kwestie nie tylko w biurze. Środki te mogą przyczynić się do zwiększenia motywacji i obniżenia wskaźników zachorowań również w halach produkcyjnych i warsztatach.

zen
zen

BIOPHILIC DESIGN

Climate Office to kompleksowa rodzina produktów obejmująca rozwiązania w zakresie klimatyzacji, oczyszczania powietrza, akustyki i aranżacji wnętrz za pomocą elementów zielonych.

W połączeniu z zasadą Biophilic Design, stosując naturalne elementy takie jak woda i żywe, zielone rośliny wprowadzamy do przestrzeni biurowych składniki środowiska naturalnego. Wszystko to tworzy zdrowy klimat w biurach, gwarantując przy tym dobre samopoczucie pracowników.

hałas

USPRAWNIJ FUNKCJONOWANIE BIURA

Proponowane przez nas rozwiązania usprawniają funkcjonowanie biura w kilku aspektach. Są to przede wszystkim jakość powietrza widzina w trzech obszarach: temperatury, czystości oraz wilgotności oraz akustyka przestrzeni biurowych.

Nasze ścianki wodne i roślinne stanowią innowacyjne i przyjazne dla środowiska rozwiązania gwarantujące zdrowy klimat pomieszczeń biurowych oraz komfort pracy.

hałas

MOBILNOŚĆ

Zaletą climate office jest to, że można zainstalować elementy nie tylko na stałe, ale można także użyć ścianek mobilnych – jednostronnych i dwustronnych.

Mobilne zielone ściany do dwustronnego sadzenia mają niską podstawę z panelem stalowym, pod spodem są ukryte cztery solidne kółka dla optymalnej mobilności, dzięki czemu ścianka może być łatwo przemieszczana w biurze lub podczas wydarzenia, np. konferencji.

Climate Office

ZOBACZ REPORTAŻ O NASZYCH PRODUKTACH W PROGRAMIE
DZIEŃ DOBRY TVN

Obejrzyj na stronie TVN
Climate Office
hałas
hałas

ŻYWOPŁOT W TWOIM BIURZE

Nasze elementy żywopłotu są obsadzone filodendronem o wymiarach 1980 x 1200 mm, mają całkowitą powierzchnię skrzydła wynoszącą około. 6 m²! Zastąpi to sporą liczbę klasycznych roślin doniczkowych.

Jedna unikalna cecha elementów żywopłotu C + P to możliwość wyposażenia ściany w wypełnienie skuteczne akustycznie, które ma izolację akustyczną lub efekt pochłaniania dźwięku. To wypełnienie akustyczne jest również „zielone”, ponieważ jest wykonany z materiału pochodzącego z recyklingu.

doniczki doniczki

Popraw akustykę i jakość powietrza
roślinami doniczkowymi

Doniczki posiadają stabilną konstrukcję ramy, podstawa ze stalowym panelem i blatem. Charakteryzują się solidną metalowa obudowa, w różnych wymiarach. Pod spodem ukryte 4 koła w celu łatwego przemieszczania.

 • Wszystkie widoczne części wykonane z wytrzymałej blachy
 • Korpus z litego metalu, opcjonalnie z efektywnymi akustycznie mikroperforacjami
 • Wysokość kostek roślinnych: 740 i 1310 mm
 • Wysokość sadzarek bocznych: 180 i 250 mm
 • Wszystkie modele dostarczane bez roślin, gotowe do dodania roślin przez klienta
 • Zawiera wkładkę do rośliny wykonaną z tworzywa sztucznego, czarną
 • Aby uzyskać informacje na temat dodawania roślin i akcesoriów do sadzenia w hydrokulturze, skontaktuj się z lokalnym specjalistycznym centrum ogrodniczym
 • Kolor: RAL 9016 Biały, górna pokrywa z litego metalu w kolorze RAL 7021 czarny szary, dostępne inne kolory, szczegóły w katalogach lub po kontakcie z nami

OGRODY WERTYKALNE

Roślinne ściany przyczyniają się do polepszenia klimatu oraz akustyki we wnętrzach. Żywe rośliny zwiększają wilgotność względną powietrza wychwytując jednocześnie chorobotwórcze zarazki oraz szkodliwe opary.

Rozwiązania techniczne ścianek typu „dżungla” pozwalają na indywidualny dobór roślin. Rośliny w uprawie hydroponicznej umożliwiają łatwą pielęgnację eliminując jednocześnie wiele częstych problemów występujących w przypadku innych, podobnych rozwiązań. Proces podlewania jest zautomatyzowany; eliminujemy ryzyko przelania, czy przesuszenia roślin.

Nasz showroom

Video prezentacja ścianek roślinnych i wodnych

Ściany z mchu stanowią efektowną alternatywę dla ścian z żywych roślin. Możemy je zastosować w każdej, niemalże, przestrzeni. Wymagają niewiele uwagi w zakresie pielęgnacji, w zasadzie możemy je określić jako bezobsługowe. Nie wymagają podlewania, nie ma konieczności specjalnego doświetlania (aczkolwiek ładne oświetlenie pozwala wyeksponować i podkreślić atuty i piękno takiej ściany).

Mech możemy zastosować na ścianie wypełniając całą jej przestrzeń, lub też możemy wykonać kompozycję w formie obrazu.

Wybrane produkty wykonane z mchu, jak również sam mech przygotowany do samodzielnego zamontowania możesz kupić w naszym sklepie internetowym: Panele i ściany z mchu

ZIELONE ŚCIANY - INDYWIDUALNE PROJEKTY

Ogrody wertykalne pozwalają na kompletną zmianę środowiska w pracy, czy tez w domu. Poprawiają jakość powietrza, absorbują hałas. Zielona ściana działa kojąco na wzrok, poprawia nastrój i wpływa na pogodę ducha. Poza tym jest to efektowny, designerski motyw w naszej przestrzeni.

Oferujemy kompleksową realizację żywych, wertykalnych ogrodów wykonywanych na wymiar. Chętnie podejmiemy współpracę w realizacji zarówno małych projektów, jak i tych dużych w zgodzie z ideą: where there’s a wall there’s a way.

Gdzie można zastosować Climate Office?

Jest wiele miejsc, w których można zastosować Climate Office.

ikona

Stanowiska pracy w biurach

ikona

Przestrzenie rozrywki w biurach

ikona

Sale konferencyjne

ikona

Recepcje i poczekalnie

ikona

Lokale gastronomiczne

ikona

Salony fryzjerskie

ikona

Gabinety i kliniki medyczne

ikona

Szkoły i sale kursowe

ikona

Mieszkanie i dom

ikona

Lotniska i dworce

ŚCIANKI WODNE

Stosunkowo mały obiekt wodny może zauważalnie zwiększyć wilgotność i stworzyć zdrowy klimat w pomieszczeniu.

Obiekty wodne to myjki powietrzne, które wiążą i usuwają zawieszone cząsteczki, takie jak kurz lub pyłki z powietrza w pomieszczeniu, jednocześnie neutralizując frakcje, np. zapachów żywności lub toksyn przylegających do pyłu.

Mobilne ściany wodne mogą być stosowane wszędzie, ze zbiornikiem ze stali nierdzewnej i pompą obiegową. Wystarczy podłączyć do gniazdka.

Ściany wodne są dostępne

 • Jako szklana ściana wodna, która tworzy gładki,
  prawie całkowicie cichy i imponujący film wodny
 • Jako siatkowa ściana wodna, w której woda przepływa przez kratowaną siatkę ze stali nierdzewnej, tworząc przyjemną strużkę, która pomaga zmniejszyć niepożądaną zrozumiałość mowy w pomieszczeniu
 • W wersji mobilnej lub zainstalowanej na stałe
ścianki wodne

Zalety stosowania systemu Climate Office

Climate Office jest inwestycją, w dodatku ekologiczną

ikona

Zmniejsza się poziom stresu u pracowników

ikona

Pracownicy mniej chorują i jest większa frekwencja

ikona

Pracownicy mają lepsze samopoczucie w pracy

ikona

Ogólny hałas w biurze jest zredukowany

ikona

Temperatura w pomieszczeniu jest bardziej ustabilizowana

ikona

Zwiększa się przyjazność dla środowiska twojej firmy

Dedykowane rośliny
dla Twojej przestrzeni

Dbamy o to, aby rośliny były dobrze dopasowane do miejsca

Każdy gatunek roślin ma określone wymagania co do miejsca, w którym powinien się znajdować. Jedne rośliny potrzebują stanowisk nasłonecznionych, inne półzacienionych, jeszcze inne zacienionych.

Aby wydajność Climate Office i pozytywne efekty stosowania tego systemu były jak najlepsze, dobierzemy odpowiednie rośliny do odpowiedniego miejsca i doradzimy w tej kwestii. Każda roślina będzie umieszczona tam, gdzie być powinna.

Odpowiednie rozmieszczenie roślin zapewni, że twój system Climate Office będzie działał dłużej i efektywniej.

Zobacz, jak powstaje zielona ściana Climate Office

ORGANIZUJESZ EVENT?

WYPOŻYCZ ŚCIANKI ROŚLINNE

Potrzebujesz ściankę / ścianki roślinne na konferencję, targi, czy też inną imprezę? Teraz możesz wypożyczyć nasze mobilne ścianki roślinne.

Podniesiesz atrakcyjność własnego stoiska, podkreślisz przywiązanie do natury oraz wartości ekologicznych. Pozytywnym efektem ubocznym jest poprawienie jakości powietrza w pomieszczeniu.

WYPOŻYCZ ŚCIANKI ROŚLINE
konferencje, targi, eventy
chłodzenie

FINANSOWANIE

W ramach naszej ofert specjaliści BetterOffice pomogą stworzyć Twoje biuro przy minimalnym zaangażowaniu Twojego kapitału. Oferujemy zarówno usługi leasingu, jak i długoterminowego wynajmu. Skontaktuj się z nami, a przedstawimy szczegóły oferty

Jesteś architektem, projektantem? – zapraszamy Cię do współpracy.

Gwarantujemy Tobie I Twoim klientom profesjonalną obsługę oraz wszelkie materiały niezbędne do pracy.

Zapraszamy do pobrania bibliotek naszych mebli

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem
+48 602 264 364
+48 22 877 92 45

lub skorzystaj z poniższego formularza