ameco

SYSTEM AKUSTYCZNY ZEN

Harmonia w twoim biurze, firmie, domu i mieszkaniu

Zdolność do skupienia się na odpowiedniej informacji, ignorując zbędny hałas, pomaga efektywnie wykonywać codzienne zadania. Dźwięk i cisza to dwa aspekty percepcji, których codziennie doświadczamy. Nadmierny hałas niestety zazwyczaj zaburza równowagę. Pomogą ją przywrócić panele ZEN, które obok dobrej wydajności charakteryzują się też atrakcyjnym designem.

zen
zen

HAŁAS STANOWI PROBLEM

Coraz częściej i coraz powszechniej zdajemy sobie sprawę z problemu hałasu, w jakim pracujemy.

Hałaśliwe otoczenie, mówiąc kolokwialnie, nie sprzyja efektywności i produktywności w pracy.

Hałas pracujących urządzeń oraz otaczających nas współpracowników potrafią być bardzo dużym problemem. Nasza wydajność znacząco spada, a do domu wracamy coraz bardziej zmęczeni.

hałas
hałas

NIE STOSUJ PÓŁŚRODKÓW

W odpowiedzi na te problemy pojawiały się na rynku produkty próbujące poprawić komfort akustyczny miejsc pracy. Mamy tu najczęściej rozwiązania jednostronne, na przykład panel ścienne lub dźwiękochłonne panele sufitowe.

Jest to oczywiście krok we właściwym kierunku, jednakże nie rozwiązuje to całkowicie problemu. Część fal dźwiękowych jest eliminowana, jednakże cześć w dalszym ciągu psuje klimat w biurze.

HARMONIA DŹWIĘKOWA W PRACY I W DOMU

Kompleksowym rozwiązaniem znacząco ograniczającym poziom hałasu jest system akustyczny ZEN. Mamy tu całe spektrum rozwiązań i produktów, które których właściwe zastosowanie gwarantuje pracę we właściwym środowisku biurowym.

hałas

Miejsce na konwersację lub relaks w przestrzeni biurowej, z zachowaniem prywatności

Gdzie można zastosować system Akustyczny ZEN?

System akustyczny ZEN pomoże nie tylko w pracy, ale także w trakcie wypoczynku i relaksu.

ikona

Stanowiska pracy w biurach

ikona

Przestrzenie rozrywki w biurach

ikona

Sale konferencyjne

ikona

Recepcje i poczekalnie

ikona

Lokale gastronomiczne

ikona

Salony fryzjerskie

ikona

Gabinety i kliniki medyczne

ikona

Szkoły i sale kursowe

ikona

Mieszkanie i dom

ikona

Lotniska i dworce

TANGRAM

Piękne wzory na twoich ścianach

Zainspirowana łamigłówką Tangram, powstałą w cesarskich Chinach w czasach dynastii Tang w 618 r.p.n.e., gra dotarła do Europy w XIX wieku przez handel statkami.

Była popularna podczas I Wojny Światowej i stała się najpopularniejszą łamigłówką na świecie. W Chinach wzory Tangram nazywane są „Pan Chin-Chiao”, co oznacza intrygującą układankę złożoną z siedmiu elementów.

Dzięki Tangram można stworzyć ponad 6500 kształtów do powieszenia na ścianie. Łatwo dostosować do wszystkich warunków, takich jak na przykład biuro, dom, pokoje dziecięce, szkoły, przedszkola, sala kina domowego, spotkanie pokój, biuro domowe i wiele więcej.

W PRACY I W DOMU

Poniżej przykładowe zastosowania paneli Zen w przestrzeniach o przeznaczeniu komercyjnym, a także w domu

 

CO NIECO O DŹWIĘKU

Dźwięk przemieszcza się z prędkością około 330 metrów na sekundę. Jest to dość niska prędkość, dlatego podczas burzy widzimy błyskawicę i po kilku sekundach słyszymy grzmot. Fale dźwiękowe poruszają się znacznie wolniej niż światło.

Nawet temperatura ma niezwykły wpływ na prędkość rozprzestrzeniania się dźwięków: ta prędkość w powietrzu rośnie pół metra na sekundę za każdy stopień celsjusza wzrostu. Przy najwyższej temperaturze fale dźwiękowe
załamuje się w górę, zmniejszając słyszalność dla ludzkiego ucha.

Niektóre obiekty przenoszą fale dźwiękowe jak prawdziwy środek transportu. Obiekty te mogą sprzyjać absorpcji dźwięku lub nie: kora drzewa, bawełna i guma należą do naturalnych substancji, które zwiększyć redukcję dźwięku.

ZWIĘKSZ WYDAJNOŚĆ PRACY

Według najnowszych badań osoby pracujące w otwartej przestrzeni tracą więcej czasu i poświęcają więcej wysiłku, aby skoncentrować się na zadaniu, z tego powodu menedzęrom zwykle są przyznawane są prywatne biura.

Coraz więcej osób znajduje w ciszy delikatną siłę i szuka rozwiązań pozwalających na izolację dźwiękową bez dzielenia przestrzeni fizycznie na osobne pomieszczenia.

hałas
hałas

TWOJE MIEJSCE PRACY JEST WAŻNE

Stresująca praca, szalone rytmy, konflikty z kolegami z pracy. Cokolwiek robisz, jakąkolwiek pracę wykonujesz wykonujesz, możesz pomóc stworzyć szczęśliwe i harmonijne środowisko pracy z panelami ZEN sound-dynamic.

Biuro jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w twoim życiu, ponieważ spędzasz tam sporo czasu. Czas spędzony w biurze może być bardziej efektywny, możesz poprawić swoją pamięć, koncentrację oraz obniżyć poziom stresu dzięki panelom ZEN.

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem
+48 602 264 364
+48 22 877 92 45

lub skorzystaj z poniższego formularza